logo

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

obrazDnia 19.01.2011 na zaproszenie wnuczek i wnuków w szkole licznie zagościły Babcie i Dziadkowie . Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich przybyłych gości przekazali dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi p. Dorota Ryńca - Ropek oraz kierownik Szkoły Podstawowej p. Andrzej Kudła.
W części artystycznej jako pierwsze wystawione zostały pełne humoru Jasełka, przygotowane przez scholę pod kierunkiem siostry Elżbiety Stopy, które odebrane zostały z bardzo dużym entuzjazmem. Chór "Carmen" pod kierunkiem Asi Ruchwy zadbał o oprawę muzyczną całej scenerii Jasełek. Nie jednej babci zakręciła się łezka w oku mówiąc "To prawdziwy teatr, to wielka sztuka!"
W dalszej części uroczystości uczniowie klasy II i III "b" pod opieka swoich wychowawczyń, wcielając się w postacie dwunastu miesięcy, w inscenizacji pt. "Dary Nowego Roku" oferowały swoim kochanym babciom i dziadkom swoje dary , przynosząc bukiety kwiatów, owoce, słodycze, moc życzeń, uśmiech, radość i szczęście. Zadedykowały również poezję, utwory muzyczne i wiele życzeń a po nich "Sto lat".

Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na poczęstunek do klas swoich wnucząt. I tutaj spotkała Ich kolejna niespodzianka. Były to upominki - aniołki wykonane z gipsu. Wzruszone i szczęśliwe babcie i dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich za postawę i umiejętności. To owocne spotkanie było okazją dla wzmocnienia więzi rodzinnych, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się. Dzień ten zapisze się na długo w naszej pamięci.  

 

Wiesława Gierasińska