SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO w IGOŁOMI
logo
GIMNAZJUM im. ŚW. BRATA ALBERTA w IGOŁOMI
ksiega
KSIĘGA GOŚCI

IV KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Na stałe do tradycji szkolnej wszedł kiermasz świąteczny organizowany w grudniu przez uczniów i nauczycieli gimnazjum i szkoły podstawowej. W tym roku była to już jego IV edycja. W czasie kiermaszu można było kupić oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki i inne akcesoria świąteczne wykonane przez nauczycieli, uczniów oraz innych pracowników szkoły. Wielkim powodzeniem cieszyła się jak zawsze kawiarenka, w której można było zjeść ciastko, wypić kawę i podzielić się wrażeniami na temat jasełek, których premiera zawsze rozpoczyna kiermasz. Kiermasz swą obecnością zaszczycili Wójt Gminy Józef Rysak, Przewodniczacy Rady Gminy Stefan Nawrot, Dyrektor Gminnego Centrum Promocji Joanna Murek oraz radni.

Jasełka tradycyjnie przygotowane są przez scholę pod kierunkiem siostry Elżbiety Stopy, w przygotowaniu uczniów pomagała także nauczycielka klasy Ia Klaudia Latała oraz IIIb Wiesława Gierasińska. Cieszą się one bardzo dużym powodzeniem i coraz większa liczba rodziców pragnie je oglądać. Jasełka opowiadają historię Świetej Rodziny, temat niby stały, ale scenariusz opracowany przez siostrę Elżbietę Stopę zawsze obfituje w niespodzianki i bardzo ciekawe interpretacje dziwnie wiążce sie z teraźniejszością. Salwy śmiechu wywoływała tym razem postać Świetego Piotra z Księgą życia stojacego na straży nieba. obrazOkazało sie, że wcale nie tak łatwo się tam dostać, nie udało sie to wójtowi, który przez gorliwą pracę zapominał o poszanowaniu boskiego daru jakim jest własne zdrowie, księdzu bo mimo wszystko za mało się modlił, nauczycielce, która zajęta pracą zawodową zaniedbywała rodzinę, pielegniarce mającej za mało serca dla pacjentów, rolnikowi sypiącemu co ziemia przyjmie pod uprawiane rośliny. W przerwach miedzy poszczególnymi scenami chór Carmen śpiewał popularne kolędy, znakomicie wkomponowujac się w przedstawienie. Instrumentalną siłę chóru oprócz Joanny Ruchwy stanowił gościnnie student Uniwersytetu Jagielońskiego, absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Daniel Kubler, który swój talent muzyczny rozwijał właśnie w chórze. Rozliczne zainteresowania Daniela nie pozwalają mu w pełni poświecić się muzyce, nad czym ubolewa opiekunka Carmen Pani Joanna Ryuchwa.
Szkolne jasełka zobaczy także publiczność poza gminą, będą one pokazywane w domach pomocy prowadzonych przez siostry Albertnki.

Andrzej Kudła

obraz obraz obraz obraz obraz
sponsor

SPONSORZY
LINKI