logo

ZIELONA SZKOŁA KLASY II I IIIb

obrazW dniach od 13 września do 18 września 2010 roku została zorganizowana Zielona Szkoły do Poręby Wielkiej. W Zielonej Szkole wzięła udział klasa II - 22 uczniów pod opieką pani Jolanty Stabrawy oraz 5 uczniów z klasy IIIb pod opieką pani Wiesławy Gierasińskiej. Zielona Szkoła była była pierwszą lekcją samodzielności i prawdziwą szkołą "życia", którą uczniowie zaliczyli na piątkę z plusem.
Program zielonej szkoły był bardzo bogaty. Obejmował liczne wycieczki., spacery,konkursy, dyskoteki. Każdy dzień pobytu był bardzo bogaty, różnorodny i ciekawy. Zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej uczniowie w sposób bezpośredni poznawali otaczające środowisko w czasie spacerów np do zabytkowego parku w Porębie i okolicy, odbyła się jednodniowa wycieczka do Zakopanego. W czasie pobytu uczniowie poznali historię miejscowości, mity i legendy zwiazane z tymi miejscami, pomniki przyrody , florę i faunę gorczańskich lasów, zwyczaje i obyczaje Zagórzan.
Każdego dnia nie brakowało zajęć sportowych: turniejów, rozgrywek , wyścigów a ich uwieńczeniem była Olimpiada sportowa. Każdy wieczór był równie ciekawy: odbyły się 3 dyskoteki, familiada oraz pokaz slajdów połączony z ciekawą prelekcją pracownika Gorczańskiego Parku Narodowego. Wszyscy wrócili radośni, zadowoleni i oczekują na kolejną zieloną szkołę.

Jolanta Stabrawa

obraz obraz obraz obraz obraz obraz