logo

WYCIECZKA DO ZAKŁADU PRODUKCJI BOMBEK "DECORA".

obrazW tym roku szkolnym zorganizowaliśmy wyjazd do zakładu bombek w Miechowie. Propozycja wyjazdu wynikła z planu rocznego szkoły. W tym roku szkolnym pragniemy zachęcić uczniów do udziału w różnorodnych warsztatach, aby nauka była edukacją "nie tylko książkową". Uczniowie uczestniczyli już w warsztatach z lepienia gliny oraz wykonywali pamiątki z siana.

obrazKlasa III i I wraz z wychowawcami wyjechała 1 grudnia a klasa 0 i IIa i IIb 7 grudnia. Organizatorem wyjazdu była firma M-Tour z Krakowa. W zakładzie uczniowie mogli podziwiać i zwiedzać cudowne ręcznie malowane szklane ozdoby choinkowe. Pomimo postępu techniki tradycyjna technologia produkcji bombek pozostała niezmieniona od połowy XIX wieku. Podczas naszej wizyty słuchaliśmy opowiadania pani przewodniczki o wszystkich etapach produkcji, takich jak: ręcznie formowanie szkła, srebrzenie oraz misterne zdobienie bombek.

Największą atrakcją dla wszystkich grup była dodatkowo - własnoręcznie malowanie bombek pod kierunkiem pań dekoratorek. Każdy uczeń miał dostęp do farb, brokatów i pędzli w pracowni zakładu. Uczniowie byli zachwycenie efektami swojej pracy. Następnie bombki ustawiano na stojaku do suszenia. Na koniec wielu z nas udało się na zakupy do sklepiku, który mieści się w zakładzie bombek. Tam chętni zrobili "świateczne zakupy".
Wyjazd do zakładu na długo pozostanie w naszej pamięci. Wprowadził nas w magiczny okres świąt, na który tak bardzo niecierpliwie oczekujemy. Wkrótce odbędą się kolejne warsztaty "malowania przez uczniów" gipsowych aniołków.

Jolanta Stabrawa

obraz obraz obraz obraz obraz obraz