logo

WYCIECZKA SCHOLI

Jak co roku schola w nagrodę za całoroczny trud pojechała na wycieczkę. W tym roku wykorzystaliśmy na to czas "długiego majowego weekendu". 2 V 2012r. schola, która co roku jest coraz większa, w liczbie 48 osób wraz z opieką: Siostrą Elżbietą Stopą, p. Joanną Ruchwą i p. Małgorzatą Imielską, udała się do Dinozatorlandu. W drodze do parku rozrywki odwiedziliśmy Wadowice, dzień wcześniej bowiem była rocznica beatyfikacji naszego Papieża - Jana Pawła II. Chcieliśmy jeszcze raz przybliżyć uczniom sylwetkę naszego Ojca Świętego. Tam też mogliśmy się podelektować wadowickimi kremówkami.

obrazDo Zatoru dojechaliśmy ok. 12.00. zwiedzanie rozpoczęliśmy od atrakcji Kina 5D Extreme. Jest to wyrafinowana forma zabawy i rozrywki, bez względu na wiek. Wykorzystując najnowsze technologie pobudza wszystkie zmysły we wszystkich wymiarach. Może dostarczyć niezapomnianych wrażeń emocjonalnych, zbliżyć niedostępne światy, być doskonałym narzędziem edukacyjnym. Stereoskopowy obraz wyświetlany na polaryzacyjnym ekranie oglądany przez specjalne okulary stwarzał wrażenie realistycznego trój wymiaru, dźwięk, ruch, dotyk, woda, wiatr, śnieg, zapach oraz efekty specjalne, dawały wrażenie uczestniczenia w akcji filmu, zaś ruchoma platforma z fotelami sprawiała, że czuliśmy drżenie ziemi. Uczestniczyliśmy w historii dinozaurów, dowiedzieliśmy się jak wyglądały, jak żyły i jak zginęły.

obraz Następnym etapem naszej wycieczki był PARK DINOZAURÓW. Jest to ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w "ożywione" prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. To tu mogliśmy zobaczyć wiele okazów mniejszych i większych dinozaurów, z największym na świecie, ruchomym T-Rexem. Szczęśliwcy zostali opluci lub "osikani" przez różne dinozaury ? Ten spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Mogliśmy wsłuchać się w przerażające odgłosy dinozaurów. Tu zastaliśmy również figury pierwszych ludzi, jacy zamieszkiwali naszą planetę. Wielu z nas mogło nawet przybrać na chwilę postać człowieka pierwotnego, co widać na zdjęciach. Po zwiedzeniu parku każdy zakupił sobie dinozaura, takie zwierzątko domowe warto mieć

Po zobaczeniu różnych dinozaurów nadszedł czas na WARSZTATY MŁODEGO PALEONTOLOGA. Warsztaty poprzedzone krótkim wykładem i pogadanką polegały na odkrywaniu szkieletu dinozaura z masy gipsowej za pomocą specjalnych narzędzi. Uczestnicy wczuli się w role i niektórzy bardzo szybko odkuli szkielet, była to świetna zabawa. Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Młodego Odkrywcy.

Po tych rozrywkach przyszedł czas na obiad, ponieważ mali i duzi odkrywcy zgłodnieli. Udaliśmy się na obiad do karczmy River Park, gdzie zjedliśmy kawał dobrego mięcha (na szczęście nie z dinozaura) z frytkami. Po napełnieniu brzuszków wróciliśmy do Parku, gdzie nadszedł czas na zabawy w Lunaparku. Park rozrywki czyli ogromny plac, gdzie zarówno najmłodsi jak i dorośli mogli korzystać z wielu atrakcji: od kulkolandu i dinozjeżdżalni dla najmłodszych po mini-gokarty, strzelnicę i karuzele dla starszych. Wszyscy wykorzystali czas na dobrej zabawie, byliśmy jednymi z ostatnich opuszczających park rozrywki. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego punktu programu - lodów. Po słodkim deserze ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka była możliwa dzięki licznym sponsorom, a w szczególności hojności Księdza Proboszcza Władysława Dańkowskiego. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

Joanna Ruchwa

obraz obraz obraz obraz obraz obraz
obraz obraz obraz obraz obraz