logo

SPOTKANIE Z PISARKĄ OLECH

W dniu 3 października uczniowie klas IV-VI mieli okazję spotkać się z pisarką Joanną Olech. Spotkanie to odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa od 2010 roku a organizowany jest przez działającą w naszej szkole Bibliotekę Publiczną.

Joanna Olech to autorka książek dla dzieci i młodzieży, znana m.in. z takich książek jak: "Dynastia Miziołków", "Gdzie diabeł mówi . do usług", "Pompon w rodzinie Fisiów", czy też "Trudne słówka niepoważny słowniczek rodziny Miziołków", ale też jak dowiedzieliśmy się podczas spotkania jest również ilustratorką książek.

Spotkanie rozpoczęło się od podstawowych informacji: jak zostać pisarzem, jaką należy skończyć szkołę i czy autor może robić błędy ortograficzne. Na te wszystkie pytania nasz gość próbował, przy pomocy uczniów, odpowiedzieć. Następnie pani Joanna Olech opowiedziała jak to się stało, że zaczęła pisać książki. Ponieważ nie wszyscy uczniowie znają książki autorki, dlatego starała się ona przybliżyć postacie swoich bohaterów czytając niektóre fragmenty. Potem dla chętnych zorganizowała szybkie konkursy i zadania a każdy jego uczestnik dostał książkę, plakat oraz coś słodkiego. Największą atrakcją jednak było rysowanie przez naszego gościa 4 smoków, każdy miał inną minę, i tak był smok smutny, wesoły, wściekły i zdziwiony. Podczas rysowania smoków ochotnicy opowiadali wymyśloną przez siebie historię.

Na zakończenie pani Joanna Olech podpisywała książki, rozdawała autografy na kartkach z Miziołkową i smoczą pieczęcią. Wszyscy wychodzili ze spotkania bardzo zadowoleni, gdyż rzadko się zdarza, żeby nasza szkoła gościła tak interesującego gościa.

Agata Ramza

obraz obraz obraz obraz obraz
obraz obraz obraz obraz obraz