CUDA RODZĄ SIĘ W SERCU

obraz W sobotę 12.01.2018 Dzieci ze szkoły podstawowej zakończyły występy Jasełek "Cud Betlejem", odwiedzając pod opieką s. Heleny, p. Agnieszki Strzeleckiej oraz p. Joanny Ruchwy dwa miejsca: KUCHNIA CARITAS im. Św. Brata Alberta oraz siedzibę Fundacji "Po pierwsze Człowiek" założoną przez siostry albertynki w Krakowie.

W tym dniu dzieliliśmy się Cudem Narodzenia Pana Jezusa z osobami bezdomnymi, ubogimi, które otrzymują pomoc od Sióstr Albertynek. Podczas każdego występu widownia w skupieniu i ciszy wgłębiała się w przesłanie, które płynęło z ust Aktorów. Nie zabrakło również uśmiechów i często łez na twarzach oglądających.

Właśnie ta radość i wzruszenie były największą nagrodą dla Dzieci oraz opiekunów za ich trud i poświęcenie aby te Jasełka nie były tylko zwykłym przedstawieniem ale niosły ze sobą wiele cennych myśli, które skłaniają Nas teraz do refleksji. Niech właśnie jedna z tych myśli: CUDA RODZĄ SIĘ W SERCU towarzyszy Nam w życiu, abyśmy zawsze wierzyli, że to co dla Nas ważne, stanie się ważnym, gdy tylko otworzymy Nasze serca na świat!

\ Dziękujemy młodym Artystom, Opiekunom oraz Rodzicom za przygotowanie wspaniałego widowiska, którym mogliśmy się cieszyć podczas cudownego okresu jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Katarzyna Wesołowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)