WYCIECZKA DO WROCŁAWIA W RAMACH PROJEKTU "ĆWICZĘ UMYSŁ"

obraz

W ostatnim czasie odbyła się wycieczka do Wrocławia, wśród uczestników wycieczki była najlepsza klasa w szkole, czyli klasa ósma i inni.
Po dotarciu na miejsce wszyscy udali się do Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Na samym początku uczniowie postanowili przebiec przez wodną kurtynę, część załogi przebiegła, ale niektórzy wpadli na wodę i byli cali mokrzy. Po tym emocjonującym doświadczeniu weszliśmy do środka. Na samym początku został nam załączony filmik edukacyjny o wodzie. Potem każdy udał się w swoją stronę. Podczas zwiedzania można było zobaczyć latające pierze, wystawę statków, gry edukacyjne. Jedna z gier polegała na dopasowaniu cząsteczek na swoje miejsca. Były też podświetlane leżaki, na których można było odpocząć lub zrobić sobie zdjęcia. Znajdowały się tam miejsca, gdzie można było się schować przed kimś. Była też kurtyna z parą, niektórzy próbowali zjeść tę parę.

Tego samego dnia udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Można było zobaczyć krasnale, które są ukryte w mieście. Zwiedziliśmy też uniwersytet, gdzie zobaczyliśmy instrumenty medyczne, które wyglądały jak narzędzia tortur z dawnych czasów, zobaczyliśmy wypchane zwierzęta. W jednej z sal nauczyciele byli poproszeni o zajęcie miejsca profesorów, nie obyło się bez żartów. Pod koniec dnia zjedliśmy posiłek i weszliśmy do hotelu. Po rozdaniu kluczy każdy wszedł do swojego pokoju i miał czas wolny.

Rano po śniadaniu spakowaliśmy się i udaliśmy się w dalszą podróż. Odwiedziliśmy Panoramę Racławicką, potem udaliśmy się do ZOO. Było ono ogromne, mieliśmy godzinę na zwiedzenie. O 11:45 była zbiórka obok klatki z pawianami. Zwierzęta bacznie nas obserwowały. Nie obyło się bez zgubienia szóstej klasy, ale na szczęście znaleźli się i wszystko zakończyło się dobrze. W afrykarium zobaczyliśmy różne zwierzęta i rośliny.

Po zakończeniu zwiedzania ruszyliśmy do McDonalda, każdy się cieszył z tego powodu. Po posiłku wróciliśmy do Igołomi. Wycieczka była udana. Były to spędzone ciekawie chwile z rówieśnikami.

Weronika Rusek - klasa VIII

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)