ZAKOŃCZENIE ROKU W "ZERÓWCE"

obraz Dnia 24 czerwca na hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej połączona z Dniem Mamy i Taty w wykonaniu najstarszych przedszkolaków z grupy Jeżyki czyli naszej zerówki.

Dzieci przygotowywały się do niej długi czas i zaprezentowały się wspaniale dając tym samym dowód gotowości szkolnej na medal. Oprawę uroczystości stanowiły piękne tematyczne dekoracje przygotowane przez wychowawczynię grupy panią Katarzynę Kazanowską.

Oprócz wielu pięknych i przywołujących wspomnienia recytacji wierszy fantastycznym uzupełnieniem występu był taniec polonez otwierający uroczystość a potem kolejne tańce do przebojów Roksany Węgiel oraz Wiki Gabor, a także taniec połączony ze śpiewem piosenki "Drodzy Rodzice". Rodzice w podziękowaniu za cały dotychczasowy trud i wsparcie otrzymali od przedszkolaków pamiątkowe zdjęcie z dedykacją i podziękowaniem. Na zakończenie dzieci przebojowo zaśpiewały piosenkę "Żegnaj przedszkole" cover "Takie tango".

Były łzy wzruszenia i podziękowania, a na podsumowanie także i prezenty dla naszych absolwentów: każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom ukończenia zerówki, dyplom za ukończenie kulinarnej przygody z królikiem Marchwianem w ramach programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" w roku szkolnym 2020/2021 i doniczkę groota z sadzonką pomidorka koktajlowego żeby zawsze pamiętać o zdrowym odżywianiu, dyplom za aktywny udział w ogólnopolskim programie "Uczymy dzieci programować" edycja VII oraz kuferek ze słodyczami i gipsową figurką jeżyka, by przypominał nazwę grupy przedszkolnej.

Na koniec za tekstem piosenki pożegnalnej powiem "Piękne życie na was czeka, pełne przygód, pełne szans.", na pewno jesteście do tego szkolnego już życia bardzo dobrze przygotowani, a "świat stoi przed Wami otworem".

Słonecznych, bezpiecznych, pełnych wrażeń wakacji i do zobaczenia w pierwszej klasie!

Katarzyna Kazanowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)