DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "ZERÓWCE"

obraz Dnia 21 i 22 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka i wówczas wnuczęta mają okazję sprezentować im coś wyjątkowego.
Także i przedszkolaki z grupy Jeżyki, czyli naszej szkolnej "zerówki", przygotowały przedstawienie okolicznościowe pt. "Herbatka u babci i dziadka".W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią zaprezentowały piękny program artystyczny, na który składały się trzy mini scenki teatralne przeplatane wzruszającymi piosenkami związanymi tematycznie z tymże świętem.

Oprócz montażu słowno - muzycznego, dzieci wykonały pokazy taneczne z instrumentami oraz pomponami. Mimo że w tym roku nie mogliśmy się spotkać osobiście z naszymi ukochanymi dziadkami, całe przedstawienie zostało nagrane i udostępnione on line, toteż babcie i dziadkowie mogli i w tym trudnym czasie podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych na ekranach komputerów. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, więc mamy nadzieję, że występ wywołał na twarzach babć i dziadków wiele uśmiechów i radości w sercach.

Na zakończenie występów pani dyrektor wspólnie z wychowawczynią grupy przedszkolnej złożyły serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Nie zabrakło również upominków przygotowanych własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami i podziękowaniami oraz notatniki z glinianym ptaszkiem. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za czas i trud włożony w ich wychowanie, za serce i cierpliwość.

Katarzyna Kazanowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)