JASEŁKA W "ZERÓWCE"

Dnia 22 grudnia przedszkolaki z najstarszego oddziału przedszkolnego 6-latków pod nazwą "Jeżyki" zaprezentowały montaż słowno- muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gościem honorowym była nasza pani dyrektor Dorota Ryńca - Ropek, która jako jedyna z powodu panującej pandemii mogła być na przedstawieniu.

obraz

Dla młodych aktorów nie było to łatwe zadanie, ale poradzili sobie z tym doskonale prezentując kilka scenek jasełkowych i zimowych, śpiewając pastorałki "Bosy pastuszek", "Świeć gwiazdeczko, świeć" oraz układ taneczny do pastorałki "Dziś w stajence".

W przedstawienie zaangażowali się również rodzice, którzy przygotowali dla artystów wspaniałe stroje pasujące do odgrywanej roli. Aby i bliscy mogli zobaczyć swoich milusińskich, przedstawienie zostało nagrane i przekazane rodzicom jako prezent gwiazdkowy wraz z własnoręcznie wykonaną przez dziecko kartką świąteczną.

obraz

W ten sposób uczymy dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość, bo "miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli".

Po przedstawieniu był czas na wspólną klasową wigilię, dobrze że nie przez ekrany komputerów, ale z nadzieją, że w nadchodzącym roku będziemy mogli składać sobie życzenia tradycyjnie łamiąc się opłatkiem.

Katarzyna Kazanowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)