DZIEŃ DZIECKA W ZERÓWCE

obraz Najstarsze przedszkolaki z naszej zerówki 1 czerwca świętowały na pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce do kina. Pojechaliśmy na film "Co w duszy gra", który w mądry a zarazem zabawny sposób przedstawia historię muzyka jazzowego Joe. Muzyka to główny atut tego filmu, ale też uwagę dzieci przykuwały przepiękne obrazy. Jednak to co skłoniło nas do wyboru właśnie tego filmu to jego przesłanie, przeżywając wiele emocji razem z głównym bohaterem zadajemy sobie pytanie o cel i sens naszego życia, o nasze marzenia, zainteresowania. Może zbyt ambitny przekaz dla młodszego widza, ale jak głosi znane przysłowie: "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", więc korzystajmy z bogactwa sztuki filmowej w każdym wieku kształtując wrażliwość estetyczną dzieci poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.

Oczywiście nie samym filmem wycieczka stoi? Przy okazji skorzystaliśmy przed wejściem do kina z placu zabaw na świeżym powietrzu a po skończonym seansie filmowym sprawdziliśmy swoje umiejętności w liczeniu pieniążków robiąc zakupy w McDonald's.

Dziękuję w tym miejscu rodzicom obecnym na wyjeździe edukacyjnym za pomoc w trakcie realizacji.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych emocji do szkoły, ciesząc się, że wreszcie można wyjść poza mury szkoły. Uśmiechu oraz determinacji i pewności siebie w realizacji swoich zainteresowań i spełnianiu marzeń życzę moim przedszkolakom!

Katarzyna Kazanowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)