MIKOŁAJ W "ZERÓWCE"

obraz Ponieważ w tym roku tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja przypadało w niedzielę (a wtedy Przedszkolaki mają wolne:))), Mikołaj (w porozumieniu ze św. Barbarą:))) postanowił odwiedzić grupę Jeżyków w piątek, 04. XII 2020r.

Zjawił się w sali szkolnej z workiem pełnym prezentów w godzinach dopołudniowych, dzieci musiały wykazać się cierpliwością, ale przecież ma On już swoje lata, a z Laponii do Polski droga daleka (a i renifery w maseczkach lecą trochę wolniej:)))

Dobroczynna wizyta Mikołaja odbijała się szerokim echem dziecięcej radości po szkolnych murach, przedszkolaki powitały go piosenką, wierszem i tańcem prezentując podczas całej wizyty dobre zachowanie i wychowanieJ Każdy wyczytany przez Mikołaja Przedszkolak spieszył po swój prezent, miał wówczas chwilkę czasu i na wymianę zdań z naszym gościem i wspólne zdjęcie, a gdy już wszyscy trzymali w rękach swoje paczuszki i Mikołaj, jak to w zwyczaju, otrzymał od naszej grupy skromny prezent- pyszne pierniczki na drogę.

Przedszkolaki z zachwytem pożegnały Mikołaja, aby po jego wyjściu z niecierpliwością zabrać się do rozpakowywania swoich prezentów. To był niezwykle udany dzień!

Katarzyna Kazanowska

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)