WYCIECZKA DO KRAKOWA

obraz

Dnia 12.10. odbyła się wycieczka klas 5 i 6B do Krakowa. Uczniowie zobaczyli Wawel, kościół Mariacki, najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius, a także zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi miejsc, które napotkane zostały po drodze (m.in. pomniki, herby, wygrawerowane sentencje na murach lub posadzkach). Chętnie odpowiadali na pytania związane z historią tych miejsc, postaciami, które przyczyniły sie do ich rozkwitu, materiałami, z jakich zostały zbudowane bądź elementami konstrukcji, charakterystycznej dla danej epoki.

Plan wycieczki obejmował również odwiedzenie Muzeum Iluzji, gdzie pod nadzorem Pani przewodnik, uczniowie zapoznali się z atrakcyjnymi eksperymentami i technikami, wykorzystującymi różnego rodzaju lustra, a także grę świateł i cieni.
Muzeum Iluzji wzbudziło ogromny zachwyt wśród uczniów, którzy bacznie obserwowali znajdujące się tam elementy, a także próbowali rozszyfrować, w jaki sposób są zrobione; jak działają. Podchodzili i sprawdzali bystrość swojego umysłu, a przy tym brali udział w zagadkach logicznych zaproponowanych przez Panią Przewodnik, która towarzyszyła w prawie 1,5godzinnym zwiedzaniu muzeum.

Wycieczka zakończona została odwiedzeniem restauracji MacDonald, gdzie uczniowie mogli posilić się po całym dniu. Opiekunami wycieczki byli Pani Agnieszka Chmielewska, Pani Patrycja Karbowniczek oraz Pan Marcin Koceniak. Pan Marcin jako nauczyciel historii, dostarczał cennych wiadomości związanych z miejscami na szlaku wycieczki.

Patrycja Karbowniczek

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)