KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0 - III

obraz

W październiku odbył się konkurs plastyczny w naszej szkole nt: "Moja miejscowość bez SMOGU".
Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie na rzecz efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii HELIOS z siedzibą w Bochni. Celem konkursu było kształtowanie odpowiednich postaw, zachowań i działań proekologicznych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi wśród najmłodszej części społeczeństwa. Organizacja konkursu oraz nagrody są współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach konkursu należało opracować pracę plastyczną przedstawiającą wyobrażenia nt "Moja miejscowość bez SMOGU". Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie jury złożone z nauczycieli w Szkole Podstawowej w Igołomi wyłoniło po 3 prace, które wysłano do Stowarzyszenia. Pomimo, że regulamin nakazał nam wysyłkę trzech prac należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace konkursowe. Świadczy to nie tylko o talencie naszych wychowanków, ale również o ekologicznej postawie. 

Z radością pragniemy  poinformować, że uczennica klasy IIIb  Magdalena Zimny zwyciężyła w konkursie plastycznym "Stop SMOG", zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii HELIOS.
Jesteśmy dumni, gdyż należy podkreślić, że na konkurs plastyczny wpłynęły do organizatora setki prac. Wszystkie prace były piękne, ale ostatecznie nasza Madzia wygrała konkurs otrzymując hulajnogę i  pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy nie tylko Madzi, ale wszystkim, którzy podjęli się wysiłku wykonania prac. Rada Rodziców dla wszystkich autorów konkursowych prac ufundowała nagrody pocieszenia w postaci batoników i drobnych upominków.

Jolanta Stabrawa

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)